• Kategorie
  • Szukaj
  • Drewniane klocki magnetyczne dla dzieci - Zabawki dla 2 latka

Drewniane klocki magnetyczne — odświeżona ponadczasowa zabawka

Klasyka dziecięcych zabawek — uwielbiane przez pokolenia drewniane klocki edukacyjne wracają w nowoczesnej odsłonie! Ich ścianki wypełniono magnesami, dzięki czemu wybudowane konstrukcje są trwalsze i mogą być użyte jako rekwizyty w dalszej zabawie. Różnorodne kształty i kolory angażują zmysły dziecka i pobudzają jego kreatywność, rozwijając tym samym zdolności motoryczne i intelektualne. Idealne do samodzielnej zabawy lub wspólnych gier, te kreatywne zabawki z drewna doskonalą także umiejętność koncentracji i uczą kooperacji w grupie.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo wykonania drewnianych klocków magnetycznych

Polskie drewniane klocki dla dzieci oferowane przez nasz sklep są wyprodukowane z naturalnych surowców i spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa. Wspólna zabawa ekologicznymi zabawkami edukacyjnymi pomoże budować świadomość dziecka od najmłodszych lat, a przy tym przyniesie małym budowniczym mnóstwo radości.

Drewniane klocki na magnes – współczesna wersja ponadczasowej klasyki

Drewniane klocki na magnes to niezwykła zabawka, powstała na bazie kochanych przez pokolenia dzieci i ich rodziców – drewnianych klocków oraz klocków magnetycznych – hitu kilku ostatnich lat. Magnetyczne drewniane klocki dla dzieci są doskonałym urozmaiceniem klasycznej zabawy w budowanie i konstruowanie oraz alternatywą dla typowych plastikowych układanek z magnesami. Dzięki klockom drewnianym magnetycznym rodzice, którzy preferują zabawki w stylu eco, mogą wzbogacić kolekcję przedmiotów swoich pociech również o zestawy elementów wyposażonych w magnes. Drewniane klocki na magnes ucieszą zarówno dzieci, którym nieco spowszedniały już tradycyjne klocki, jak i amatorów trwalszych, trudnych do zburzenia konstrukcji. Wieloelementowe zestawy, eco zabawki, klocki magnetyczne – to idealne pomysły na piękny prezent dla kreatywnego maluszka. W sklepie Gruchotki.pl drewniane klocki magnetyczne dla dzieci kupimy w efektownych, estetycznych zestawach – 30, 50 lub 100-elementowych.  

Drewniane klocki magnetyczne dla dzieci – wyższy poziom budowania i kreacji

Drewniane klocki magnetyczne dla dzieci pozwolą maluchom wynieść zabawę w budowanie, konstruowanie i tworzenie na wyższy poziom, niż to jest możliwe wyłącznie przy użyciu tradycyjnych elementów. Klocki drewniane na magnes dadzą się bowiem łączyć nie tylko w pionie i poziomie, ale i po skosie, i to niekoniecznie z zachowaniem znanych zasad grawitacji. Dla małych dzieci zaskoczeniem będzie fakt, że „zawieszone” w powietrzu elementy nie spadają, dla starszych - okazja do puszczenia wodzy fantazji i swobodnej kreacji. Magnetyczne drewniane klocki dla dzieci pozwolą stworzyć wyobrażone postaci i zwierzęta, czy przedmioty o bardziej skomplikowanej konstrukcji, jak samoloty, auta i mosty.  Zabawki są w pełni ekologiczne, wolne od szkodliwych substancji i wykonane z wysokiej jakości drzewa, a także bezpiecznej wielkości. Dzięki temu rodzice nawet bardzo małych dzieci mogą być spokojni decydując się na zakup drewnianych klocków magnetycznych dla 2-latka. Oferowane w sklepie Gruchotki.pl klocki drewniane magnetyczne będą doskonałym uzupełnieniem zestawów klasycznych klocków, wzbogacając je o brakujące do zabawy elementy.

Klocki drewniane z magnesem – nauka, zabawa i moc nowych wrażeń

Klocki drewniane z magnesem - podobnie jak klasyczne układanki - to zabawka, dzięki której dzieci skutecznie rozwiną wyobraźnię i zbudują inteligencję wizualno-przestrzenną, wyćwiczą koordynację wzrokową i usprawnią motorykę. Chwytanie, układanie, planowanie kolejnych geometrycznych sekwencji – wszystko to intensywnie rozwija dziecięcy umysł, a w konsekwencji ułatwia maluchowi funkcjonowanie i rozumienie rzeczywistości. Klocki drewniane z magnesem mają jeszcze jedną zadziwiającą funkcję – oprócz zaznajamiania dziecka z zasadami geometrii i matematyką, zwracają uwagę na aspekt przyciągania przedmiotów. Funkcję tę spełniają już nawet drewniane klocki magnetyczne dla 2-latka. Choć tak małe dziecko nie rozumie jeszcze mechanizmu działania klocków drewnianych na magnes, zauważa pewne prawidłowości i następstwa zbliżania i oddalania magnesów. Przyciągające się zabawki, klocki magnetyczne czy elementy z magnesami słyną również z właściwości antystresowych, wyciszają, uspokajają i pozwalają dziecku dłużej skupić uwagę.