• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki konstrukcyjne

Naturalne i kolorowe klocki drewniane dla dziecka

W sklepie Gruchotki.pl znajdziemy zarówno naturalne, jak i kolorowe klocki drewniane dla dzieci w rozmaitych kształtach i zestawach. Kupimy tu zarówno proste, tradycyjne klocki o kilku podstawowych figurach, jak i zestawy drewnianych elementów z wypustkami, budową przypominające ogromne klocki LEGO. Niemowlętom do gustu przypadną klocki drewniane duże, które łatwo złapać i obracać, a starszym malcom - drewniane klocki edukacyjne ze wzorkiem lub obrazkiem, pozwalające na zabawę w skojarzenia czy tworzenie dróg i konstruowanie labiryntów. Zarówno chłopców, jak i dziewczynki, z pewnością zachwycą klocki drewniane dla dzieci magnetyczne oraz bogato ilustrowane zestawy elementów do budowy miasteczek, które można w nieskończoność uzupełniać i rozwijać. 

Drewniane klocki magnetyczne — odświeżona ponadczasowa zabawka

Klasyka dziecięcych zabawek — uwielbiane przez pokolenia drewniane klocki edukacyjne wracają w nowoczesnej odsłonie! Ich ścianki wypełniono magnesami, dzięki czemu wybudowane konstrukcje są trwalsze i mogą być użyte jako rekwizyty w dalszej zabawie. Różnorodne kształty i kolory angażują zmysły dziecka i pobudzają jego kreatywność, rozwijając tym samym zdolności motoryczne i intelektualne. Idealne do samodzielnej zabawy lub wspólnych gier, te kreatywne zabawki z drewna doskonalą także umiejętność koncentracji i uczą kooperacji w grupie.

Drewniane klocki konstrukcyjne
Drewniane klocki konstrukcyjne
Wyprzedaż
Produkt niedostępny
Klocki Puzzle Kamieniczki
Klocki Puzzle Kamieniczki
Produkt niedostępny

Drewniane klocki edukacyjne dla optymalnego rozwoju Twojego dziecka

Wartość edukacyjna klocków w rozwoju dziecka jest nieoceniona, o czym doskonale wiedzą pedagodzy, psychologowie i rodzice małych i starszych dzieci. Dlatego właśnie drewniane klocki edukacyjne to zabawka, która towarzyszy najmłodszym niezmiennie od pokoleń, ucząc i bawiąc, inspirując, pobudzając wyobraźnię i wzmacniając wiarę we własne możliwości. W zależności od wieku, funkcja klocków będzie nieco inna – najmłodszym dzieciom pozwoli na pierwsze doświadczenia dotykania, podnoszenia, przesuwania, czy uwielbianą przez maluchy czynność wkładania klocków drewnianych do wiaderka i wyciągania z niego. Dla trochę starszych malców klocki drewniane edukacyjne to możliwość tworzenia własnych światów, w których panują dziecięce zasady, radość nieustannego konstruowania w oparciu jedynie o nieograniczone pokłady wyobraźni. Klocki drewniane dla dzieci, które pobudzają fantazję i rozwijają wyobraźnie, doskonalą też rozwój spostrzegawczo-ruchowy, uczą obserwacji, skupienia uwagi i precyzji. A wszystko to w formie radosnej, twórczej, nieskrępowanej zabawy. 

Klocki edukacyjne dla niemowląt i małych dzieci

Wybierając klocki drewniane dla dziecka warto kierować się wiekiem malucha. Pomoże to dobrać odpowiedni zestaw dopasowany do potrzeb i możliwości dziecka. O ile wśród klocków dla starszych dzieci znajdziemy duże ilości elementów i form, klocki edukacyjne dla niemowląt to zazwyczaj zestawy kilku lub kilkunastoelementowe, zawierające proste kształty i podstawowe figury. Komplety takie nie przytłoczą małego dziecka i zagwarantują, że pierwsze próby układania, przesuwania i odkrywania zakończą się sukcesem, a zestawy można będzie stopniowo uzupełniać i rozwijać. W zależności od upodobań estetycznych rodziców i wrażliwości maluszka klocki drewniane 12m+ wybierzemy w zestawach: o intensywnych barwach, zupełnie naturalnym kolorze czystego drewna bądź w formie mixów – mieszanek naturalnych i kolorowych klocków drewnianych. Warto zadbać o to, by klocki edukacyjne dla rocznego dziecka gwarantowały wysoki poziom bezpieczeństwa zabawy – były idealnie wykończone, pozbawione ostrych elementów, miały odpowiednią wielkość i skład. Takie klocki – drewniane, duże (4x4 cm) i o sprawdzonej jakości znajdziemy w sklepie Gruchotki.pl

Ekologiczne klocki drewniane – harmonijna zabawa w duchu Montessori

Klocki i zabawki z naturalnego drewna to propozycja dla świadomych rodziców i zwolenników naturalnego rozwoju dziecka. Klocki drewniane, naturalne są alternatywą dla głośnych, plastikowych zabawek, które wrażliwym dzieciom mogą dostarczać zbyt wielu bodźców jednocześnie, a przez to obciążać niedojrzały jeszcze umysł. Klocki drewniane dla dzieci świetnie wpisują się w nurt eco, wprowadzają do zabawy spokój, ciepło naturalnego drewna i pozwalają maluchom na odrobinę kontaktu z naturą nawet we własnym pokoju. Ekologiczne klocki drewniane dostępne w sklepie Gruchotki.pl wykonane są ręcznie, tradycyjnymi technikami, z najwyższej jakości drewna liściastego, precyzyjnie szlifowanego i gładzonego na potrzeby małych rączek. Kolorowe klocki drewniane dla dzieci pomalowano ekologicznymi farbami i pokryto nietoksycznym, bezpiecznym lakierem.

Klocki - zabawki z drewna o ponadczasowej atrakcyjności

Wiele kreatywnych zabawek dla dzieci jest popularne ze względu na aktualne trendy. Co ciekawe, istnieją produkty, którymi bawili się nasi rodzice, a dziś używają ich nasze dzieci. Należą do nich drewniane klocki. Potwierdzają, że frajda i poczucie spełnienia nie muszą być efektem korzystania z fantazyjnych, nowoczesnych modeli. Są różnorodne, co pozwala tworzyć niepowtarzalne konstrukcje podopiecznym powyżej trzeciego roku życia. Klocki drewniane dla dzieci rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne.

Drewniane klocki dla dzieci o dużej wyobraźni

Optymalny kształt poszczególnych elementów zestawu umożliwia wygodne chwytanie, a także ułatwia budowanie. Bajeczne zamki, drewniane domy dla lalek czy też garaże na ulubione pojazdy stanowią konstrukcje, które zostaną w pamięci dziecka na długo i sprawią, że po latach zechce wrócić do edukacyjnych klocków ze swoim potomkiem. Wysoka jakość polskich, drewnianych zabawek dla dzieci gwarantuje bezpieczeństwo oraz wieloletnią żywotność. 

Wysoka jakość i bezpieczeństwo wykonania drewnianych klocków magnetycznych

Polskie drewniane klocki dla dzieci oferowane przez nasz sklep są wyprodukowane z naturalnych surowców i spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa. Wspólna zabawa ekologicznymi zabawkami edukacyjnymi pomoże budować świadomość dziecka od najmłodszych lat, a przy tym przyniesie małym budowniczym mnóstwo radości.

Drewniane klocki na magnes – współczesna wersja ponadczasowej klasyki

Drewniane klocki na magnes to niezwykła zabawka, powstała na bazie kochanych przez pokolenia dzieci i ich rodziców – drewnianych klocków oraz klocków magnetycznych – hitu kilku ostatnich lat. Magnetyczne drewniane klocki dla dzieci są doskonałym urozmaiceniem klasycznej zabawy w budowanie i konstruowanie oraz alternatywą dla typowych plastikowych układanek z magnesami. Dzięki klockom drewnianym magnetycznym rodzice, którzy preferują zabawki w stylu eco, mogą wzbogacić kolekcję przedmiotów swoich pociech również o zestawy elementów wyposażonych w magnes. Drewniane klocki na magnes ucieszą zarówno dzieci, którym nieco spowszedniały już tradycyjne klocki, jak i amatorów trwalszych, trudnych do zburzenia konstrukcji. Wieloelementowe zestawy, eco zabawki, klocki magnetyczne – to idealne pomysły na piękny prezent dla kreatywnego maluszka. W sklepie Gruchotki.pl drewniane klocki magnetyczne dla dzieci kupimy w efektownych, estetycznych zestawach – 30, 50 lub 100-elementowych.  

 

Drewniane klocki magnetyczne dla dzieci – wyższy poziom budowania i kreacji

Drewniane klocki magnetyczne dla dzieci pozwolą maluchom wynieść zabawę w budowanie, konstruowanie i tworzenie na wyższy poziom, niż to jest możliwe wyłącznie przy użyciu tradycyjnych elementów. Klocki drewniane na magnes dadzą się bowiem łączyć nie tylko w pionie i poziomie, ale i po skosie, i to niekoniecznie z zachowaniem znanych zasad grawitacji. Dla małych dzieci zaskoczeniem będzie fakt, że „zawieszone” w powietrzu elementy nie spadają, dla starszych - okazja do puszczenia wodzy fantazji i swobodnej kreacji. Magnetyczne drewniane klocki dla dzieci pozwolą stworzyć wyobrażone postaci i zwierzęta, czy przedmioty o bardziej skomplikowanej konstrukcji, jak samoloty, auta i mosty.  Zabawki są w pełni ekologiczne, wolne od szkodliwych substancji i wykonane z wysokiej jakości drzewa, a także bezpiecznej wielkości. Dzięki temu rodzice nawet bardzo małych dzieci mogą być spokojni decydując się na zakup drewnianych klocków magnetycznych dla 2-latka. Oferowane w sklepie Gruchotki.pl klocki drewniane magnetyczne będą doskonałym uzupełnieniem zestawów klasycznych klocków, wzbogacając je o brakujące do zabawy elementy.

 

Klocki drewniane z magnesem – nauka, zabawa i moc nowych wrażeń

Klocki drewniane z magnesem - podobnie jak klasyczne układanki - to zabawka, dzięki której dzieci skutecznie rozwiną wyobraźnię i zbudują inteligencję wizualno-przestrzenną, wyćwiczą koordynację wzrokową i usprawnią motorykę. Chwytanie, układanie, planowanie kolejnych geometrycznych sekwencji – wszystko to intensywnie rozwija dziecięcy umysł, a w konsekwencji ułatwia maluchowi funkcjonowanie i rozumienie rzeczywistości. Klocki drewniane z magnesem mają jeszcze jedną zadziwiającą funkcję – oprócz zaznajamiania dziecka z zasadami geometrii i matematyką, zwracają uwagę na aspekt przyciągania przedmiotów. Funkcję tę spełniają już nawet drewniane klocki magnetyczne dla 2-latka. Choć tak małe dziecko nie rozumie jeszcze mechanizmu działania klocków drewnianych na magnes, zauważa pewne prawidłowości i następstwa zbliżania i oddalania magnesów. Przyciągające się zabawki, klocki magnetyczne czy elementy z magnesami słyną również z właściwości antystresowych, wyciszają, uspokajają i pozwalają dziecku dłużej skupić uwagę.