Oferta sklepów z zabawkami i akcesoriami dla dzieci może przyprawiać o ból głowy. Wielu rodziców, a także osób mających w bliskiej rodzinie takie dwuletnie maluchy, zastanawia się, jakie zabawki okażą się nie tylko atrakcyjne dla małego dziecka, ale także bezpieczne i dostosowane do jego rozwoju. Sprawdź, jakie mamy propozycje.

Właściwe dostosowanie zabawki do wieku dziecka i fazy jego rozwoju sprawia, że jest ono w stanie podołać przeszkodom i problemom, które napotka podczas obcowania z zabawką, jest w stanie wynieść dla siebie naukę z kontaktu z zabawką, staje się zmotywowane i spełnione dzięki odpowiedniemu stymulowaniu procesów myślowych. Kreatywne zabawki dla dwulatka pomogą mu odkryć świat, warto zadbać, by były estetycznie wykonane, przez co nauczą go wrażliwości na piękno i ukształtują jego gust.

Klasyka gatunku

Wybór właściwej zabawki powinien wspierać nie tylko rozwój intelektualny dziecka, ale przy okazji i ruchowy. Dwulatek każdego dnia powinien ćwiczyć swoją małą i dużą motorykę, by móc w przyszłości sprawnie radzić sobie z coraz trudniejszymi zadaniami. Jednym z narzędzi, które pomagają rozwijać tę sprawność są wszelkiego rodzaju klocki. Warto pamiętać jednak, by miały one bezpieczną wielkość dla dwulatka, zbyt małe, drobne elementy mogą wylądować w jego buzi, a to już krok do nieszczęścia. Najlepiej sprawdzą się klocki drewniane, naturalny materiał jest odporny na zniszczenie, jest trwały, posłuży dziecku przez wiele lat, także do późniejszych zabaw. Ciekawą propozycją są klocki magnetyczne, które pozwalają na tworzenie bardziej wymyślnych konstrukcji niż przy użyciu tych tradycyjnych. Naturalne drewniane klocki magnetyczne to doskonała zabawka zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Pobudzają kreatywne myślenie, poszukiwanie nietypowych rozwiązań. Dzięki klockom magnetycznym dziecko będzie miało okazję stworzyć przestrzenne bryły, które z pewnością zachwycą nie tylko je same, ale i dorosłych. Klocki dostępne są zarówno w naturalnym kolorze drewna, jak i w zestawach częściowo złożonych z kolorowych elementów.

Dla chłopczyka, dla dziewczynki

Porzućmy stereotypowe myślenie i takież dobieranie zabawek dla dzieci. Niejedna dziewczynka uwielbia samochody, samoloty, statki. Nie są zarezerwowane tylko dla chłopców- pamiętajmy o tym podczas zakupów. Jedną z zabawek, która z pewnością podbije niejedno serce małej kobiety, jest drewniany samochodzik. Jedną z największych jego zalet jest właśnie naturalny materiał, z którego stworzono w 100% zabawkę. Wiele dzieci ucieszy pomarańczowy drewniany autobus w stylu vintage, którego obłe kształty sprawiają, że jest zabawką niezwykle bezpieczną dla dzieci w wieku dwóch lat. Brak ostrych krawędzi niweluje możliwość zrobienia sobie samemu lub towarzyszom zabawy krzywdy. Malowany, lakierowany na pomarańczowo korpus nadaje sznytu retro, dlatego takie naturalne zabawki, których kolory nie są rażące będą doskonale wyglądały jako ozdoba pokoju - wyeksponowane na półce czy regale dodadzą pokojowi smaku. Zabawka ta jest wolna od wszelkich szkodliwych substancji, nawet włożenie jej do buzi nie będzie negatywnie skutkowało. Samochodzik odpowiada standardom UE, a także wymogom bezpieczeństwa zabawek. Istotne jest pamiętanie przez dorosłych o utrzymywaniu wszystkich zabawek dzieci w porządku i w czystości. Warto zabawki dziecka dezynfekować i na bieżąco przecierać np. wilgotną szmatką.

Raz, dwa, trzy... policz ty!

Tradycyjną metodą nauki liczenia, dodawania i odejmowania, od wieków są liczydła. Najpopularniejsze i najbardziej bezpieczne to te drewniane. Liczydło nie musi jednak kojarzyć się z przesuwaniem koralików. Polecamy Państwu liczydło w kształcie kolorowych domków. Starsze dzieci dzięki tej pomocy z pewnością chętnie opanują podstawowe działania dodawania i odejmowania, jednak taka zabawka doskonale sprawdzi się również u dzieci młodszych, na przykład dwulatków. Kolorowy zestaw dziesięciu domków pozytywnie wpłynie na naukę rozpoznawania kolorów, cyfr, pobudza jego wyobraźnię.

Poruszajmy się!

Dziecko dwuletnie potrafi już zazwyczaj chodzić i sprawnie przemieszczać się. Warto więc zapewnić dziecku takie zabawki, które będą wpływały na jego motywację dotyczącą poruszania się, dużej motoryki. Dzieci uwielbiają zabawki do pchania. Mogą one przybierać najrozmaitsze formy, np. czerwonego bębna. Bęben w swoim wnętrzu posiada kolorowe kuleczki, które podczas ruchu odbijają się od siebie, wydają dźwięk, przez co dodatkowo rozwijają dziecięcy słuch. Zabawka ta przyda się już nawet młodszym dzieciom, będzie doskonałym wsparciem podczas nauki stawiania pierwszych kroków. Czerwony bęben z pewnością przyniesie wiele radości każdemu dziecku.
Mając cały pokój pięknych, edukacyjnych i cieszących się zainteresowaniem zabawek, warto pamiętać o tym, że ogromny wpływ na rozwój dziecka ma czas spędzony z rodzicami. Niech wszelkie zabawki, które dziecko otrzymuje, będą pretekstem do wspólnego spędzania czasu, wspólnego odnajdywania frajdy z każdej zabawy, rozwijania swojej wyobraźni.