• Sznurowanki, nawlekanki i przeszywanki

Zręcznościowe zabawki - pomoc w kształtowaniu zdolności manualnych

Zabawki zręcznościowe umożliwiają kształtowanie zdolności manualnych już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się sznurowanki, nawlekanki, zabawki sensoryczne i ruchowe. Każdy produkt z asortymentu sklepu Gruchotki jest w pełni ekologiczny. Poszczególne drewniane zabawki dla dzieci są pokryte bezpiecznymi dla zdrowia lakierami oraz farbami. Atrakcyjny wygląd stanowi efekt korzystania z najlepszych materiałów, a także staranności wykonania.

Polskie zabawki drewniane dla dzieci i niemowląt

Sznurowanki w kształcie zwierzątek, statków czy kwiatów budzą zainteresowanie najmłodszych. Przeszywanie sznurków przez otwory w konstrukcji nie jest dla nich łatwym zadaniem, ale jego wykonanie gwarantuje mnóstwo satysfakcji. Zdobywa wówczas cenne umiejętności, więc należy określać ją drewnianą zabawką edukacyjną. Każdy rodzic powinien zdecydować się na jej zakup, chcąc oferować swojemu podopiecznemu wszystko, na co zasługuje.

Drewniana zabawka rozwijająca umiejętności manualne dla małych marynarzy i piratów. Cała trudność polega na przewlekaniu sznurka przez okrągłe otwory. Przeplatanie sznurka w odpowiedniej kolejności pozwala tworzyć różnokolorowe wzory – im większa wyobraźnia, tym lepszy efekt! Zabawa przeszywanką to jednocześnie ciekawy wstęp do nauki sznurowania butów. Całość jest kolorowana i lakierowana. Do statku dołączone są dwa kontrastowe sznurki.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 2 sztuki lub więcej
Waga 0.1 kg.
25.00
Drewniana zabawka rozwijająca umiejętności manualne. Cała trudność polega na przewlekaniu sznurka przez okrągłe otwory. Przeplatanie sznurka w odpowiedniej kolejności pozwala tworzyć różnokolorowe wzory – im większa wyobraźnia, tym lepszy efekt! Zabawa przeszywanką to jednocześnie ciekawy wstęp do nauki sznurowania butów. Całość jest kolorowana i lakierowana. Do kwiatka dołączone są dwa kontrastowe sznurki.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 2 sztuki lub więcej
Waga 0.1 kg.
25.00
Mądry żółw to drewniana zabawka rozwijająca umiejętności manualne. Cała trudność polega na przewlekaniu sznurka przez okrągłe otwory. Przy okazji przewlekania można pięknie ozdobić żółwia. Zabawa przeszywanką to jednocześnie ciekawy wstęp do nauki sznurowania butów. Całość jest kolorowana i lakierowana. Do żółwia dołączone są dwa kontrastowe sznurki. Zabawka jest dostępna w czterech kolorach.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Ostatnia sztuka!
Waga 0.1 kg.
29.00
Sympatyczna żyrafa z długą szyją to drewniana zabawka rozwijająca umiejętności manualne. Cała trudność polega na przewlekaniu sznurka przez okrągłe otwory. Przy okazji przewlekania można pięknie ozdobić żyrafę. Zabawa przeszywanką to jednocześnie ciekawy wstęp do nauki sznurowania butów. Całość jest kolorowana i lakierowana. Do żyrafy dołączone są dwa kontrastowe sznurki.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 2 sztuki lub więcej
Waga 0.1 kg.
25.00
Kolornica to pomoc edukacyjna dedykowana dzieciom już od 3. roku życia. Zróżnicowany poziom trudności sprawia, że gra może być używana przez długi czas. To zabawka, która najmłodszym służy przede wszystkim do rozwoju zdolności manualnych, treningu małej motoryki, chwytu opuszkowego i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Może być stosowana również do nauki rozpoznawania kolorów i dzielenia ich na barwy ciepłe, zimne i neutralne. Zabawa z Kolornicą korzystnie wpływa na kształtowanie umiejętności społecznych i skutecznej komunikacji.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 2 sztuki lub więcej
Waga 0.2 kg.
65.00 -5% 61.75
Radosny słoń z podniesioną trąbą to drewniana zabawka rozwijająca umiejętności manualne. Cała trudność polega na przewlekaniu sznurka przez okrągłe otwory. Przy okazji przewlekania można pięknie ozdobić słonika. Zabawa przeszywanką to jednocześnie ciekawy wstęp do nauki sznurowania butów. Całość jest kolorowana i lakierowana. Do słonia dołączone są dwa kontrastowe sznurki.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 2 sztuki lub więcej
Waga 0.1 kg.
25.00
Dzika zebra z sznurowaną grzywą to drewniana zabawka rozwijająca umiejętności manualne. Cała trudność polega na przewlekaniu sznurka przez okrągłe otwory. Przy okazji przewlekania można pięknie ozdobić zebrę. Zabawa przeszywanką to jednocześnie ciekawy wstęp do nauki sznurowania butów. Całość jest kolorowana i lakierowana. Do zebry dołączone są dwa kontrastowe sznurki. Zabawka jest dostępna w czterech kolorach.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Ostatnia sztuka!
Waga 0.1 kg.
29.00
Być może pamiętacie jak rodzice uczyli Was wiązać buciki? Teraz macie fantastyczną pomoc, dzięki której Wasz maluch jeszcze łatwiej przyswoi tę jakże „skomplikowaną” czynność. Zabawa naszym bucikiem polega na owijaniu drewnianych kulek i przewlekaniu dziurek kolorowymi sznurowadłami oraz na nauce wiązania węzłów.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 5 sztuk lub więcej
Waga 0.2 kg.
29.00
„Myszka bierze serek” jak mówią słowa znanej piosenki dla maluchów, a kto ma myszkę? W piosence kotek, ale w przypadku naszej zabawki i serek i myszka trafiają do rąk dzieci. Zabawa nimi polega na przewlekaniu przez dziury w serze sznurka z drewnianą myszką.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Ostatnia sztuka!
Waga 0.3 kg.
29.00
Owca Grażyna tak spieszyła się na pastwisko, że nie zdążyła uczesać się przed wyjściem! Pomóż jej zapleść wełniane włosy, zanim się poplączą! Przeplatanka Wełniana Grażyna to zabawka edukacyjna, która ułatwia i uprzyjemnia rozwój zdolności manualnych (małej motoryki). Równie korzystnie wpływa na stymulację wyobraźni i zręczność. Wymaga cierpliwości, koncentracji uwagi, a także spostrzegawczości. Wspomaga proces logicznego myślenia i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zabawa z Grażyną może być wstępem do dalszej nauki sznurowania.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 2 sztuki lub więcej
Waga 0.2 kg.
75.00