• Skrzynka Gramatyczna - zestaw edukacyjny

Symbol: BUU_104

Wprowadzając części mowy w pedagogice Montessori posługujemy się symbolami gramatycznymi.Na ich podstawie omawiamy funkcje słów. Skrzynka Gramatyczna to pomoc edukacyjna, która została stworzona, by ułatwić naukę części mowy. Jest utrzymana w duchu pedagogiki Marii Montessori.

69.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9.9
Paczkomaty InPost 9.9
Paczkomaty InPost - pobranie 12.9
Kurier 19.9
Dostępność 10 sztuk lub więcej
Waga 0.5 kg
Zostaw telefon

Wprowadzając części mowy w pedagogice Montessori posługujemy się symbolami gramatycznymi.Na ich podstawie omawiamy funkcje słów.

Symbole gramatyczne mają za zadanie pokazać dzieciom, że istnieją wzorce w obrębie języka, że słowa mają pewne funkcje i  się zmieniają, ale wzorce pozostają takie same. Symbole są używane do nadania konkretnego charakteru temu, co jest abstrakcyjne, aby pomóc dziecku odkryć funkcję słów i sklasyfikować je. To pośrednie przygotowanie stanowi mocną podstawę, do której dodawane są dalsze odkrycia.  Dzieci uczą się w ten sposób, że każde słowo ma swoją rolę w zdaniu i musi być ułożone w określonej kolejności, jeśli chcemy, aby nasze zdania miały sens.

Skrzynka Gramatyczna to pomoc edukacyjna, która została stworzona, by ułatwić naukę części mowy. Jest utrzymana w duchu pedagogiki Marii Montessori.

Cechy zabawki

  • produkt ekologiczny
  • zabawka wolna od wszelkich szkodliwych substancji
  • odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia

Zestaw zawiera

  • drewniane pudełko,
  • 9 kolorowych symboli wykonanych ze sklejki (każdy symbol w ilości 8 sztuk) przedstawiających:

    rzeczownik (trójkąt równoboczny), czasownik (koło), przymiotnik (trójkąt równoboczny), liczebnik (trójkąt równoboczny), zaimek (trójkąt równoramienny), przysłówek (małe koło), przyimek (półksiężyc), spójnik (prostokąt), wykrzyknik (kształt odwróconego wykrzyknika)

Certyfikaty

Zabawka odpowiada standardom UE (znak CE) oraz wymogom bezpieczeństwa zabawek (atest EN 71 na podstawie dyrektywy 2009/48/WE).

Użytkowanie

Zabawkę należy przecierać wilgotną szmatką lub myć płynem do dezynfekcji zabawek.

Uwaga: To nie jest produkcja taśmowa. Jest to małe dzieło sztuki. Ponieważ wszystkie artykuły są wytwarzane i malowane ręcznie, charakteryzują się niepowtarzalnością i mogą się między sobą nieznacznie różnić. 

Grupa wiekowa powyżej 3 lat
Montessori Przedszkolaki (3 - 6 latek)
Kraj producenta Polska

Gra „Cienie” zdecydowanie uczy myślenia logicznego i wpływa na rozwój kreatywności. Wbrew pozorom myślenie logiczne to zmora u dzieci. Pracując w przedszkolu, obserwuję na co dzień wiele trudności w tym obszarze. Zestaw ten jest świetnym treningiem umiejętności zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Przetestowałam to i wiem, że dzieci z wielką ciekawością i zainteresowaniem sięgają po tę pomoc.

Zdecydowanie polecam ten produkt z punktu widzenia nauczyciela, terapeuty i rodzica. Do tej pory nie spotkałam się z tego rodzaju materiałem edukacyjnym, który w łatwy sposób rozwija myślenie logiczne i wyobraźnię przestrzenną. Polecam z całego serca (...)

Marzena, zaczytana.com.pl

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.