• Shishima - gra strategiczna

Symbol: BUU_109

Shishima to prosta gra strategiczna, której geneza sięga aż do starożytnego Rzymu – grywali w nią ówcześni żołnierze (nazywano ją „Tabula lusoria”). Określenia „shishima” używano w Afryce. Stanowi kolejną odsłonę znanej gry „kółko i krzyżyk”. Jest świetnym treningiem logicznego i strategicznego myślenia.

Brak towaru
39.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9.9
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 9.9
Paczkomaty InPost - pobranie 15.9
Kurier InPost 19.9
Kurier DHL 19.9
Poczta Polska 19.9
Kurier InPost - pobranie 22.9
Kurier DHL - pobranie 22.9
Dostępność Brak towaru
Waga 0.17 kg
Zostaw telefon

Shishima 

Shishima to prosta gra strategiczna, której geneza sięga aż do starożytnego Rzymu – grywali w nią ówcześni żołnierze (nazywano ją „Tabula lusoria”). Określenia „shishima” używano w Afryce. Stanowi kolejną odsłonę znanej gry „kółko i krzyżyk”. Jest świetnym treningiem logicznego i strategicznego myślenia. Planowanie ruchu wymaga skupienia uwagi i koncentracji. To propozycja na wspólną, rozwijającą zabawę z dzieckiem. Gra jest przeznaczona dla dwóch osób. W jej skład wchodzi plansza z polem centralnym połączonym z ośmioma polami na okręgu oraz dwa zestawy pionków w dwóch kolorach (po trzy dla każdego gracza).

Etapy gry:
 1. Rozgrywkę rozpoczyna młodszy gracz. Umieszcza swoje pionki na planszy na polach rozpisanych po okręgu, w jednej linii. Drugi zawodnik wykonuje tę samą czynność, zajmując wolne pola.
 2. Po ustawieniu gracze naprzemiennie przesuwają po planszy swoje pionki. Mogą one poruszać się wzdłuż dowolnej linii prostej (do środka, na zewnątrz, po zakrzywionej krawędzi). Nie można przeskoczyć innego pionka, przesunąć się o więcej niż jedno pole, ani zajmować już zajętego miejsca.
 3. Zwycięża gracz, który jako pierwszy ułoży swoje trzy pionki w linii prostej.
Uwaga: gra nigdy nie kończy się remisem!

Cechy zabawki

  • produkt ekologiczny
  • zabawka wolna od wszelkich szkodliwych substancji
  • odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia

Zestaw zawiera

  • drewnianą planszę 
  • 6 drewnianych żetonów w dwóch kolorach
  • instrukcję
  • bawełniany worek do przechowywania elementów (wzór worka wybierany losowo).

Certyfikaty

Zabawka odpowiada standardom UE (znak CE) oraz wymogom bezpieczeństwa zabawek (atest EN 71 na podstawie dyrektywy 2009/48/WE).

Użytkowanie

Zabawkę należy przecierać wilgotną szmatką lub myć płynem do dezynfekcji zabawek.

Uwaga: To nie jest produkcja taśmowa. Jest to małe dzieło sztuki. Ponieważ wszystkie artykuły są wytwarzane i malowane ręcznie, charakteryzują się niepowtarzalnością i mogą się między sobą nieznacznie różnić. 

Kolor wielokolorowy, niebarwione drewno
Grupa wiekowa powyżej 3 lat (3+)
Kraj produkcji Polska
Materiał Drewno, Sklejka drewniana
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.