• Cienie - zabawka edukacyjna

Cienie pozwalają na trening koordynacji wzrokowo-ruchowej i uczą logicznego myślenia. Przejrzysta i prosta budowa zadania pozwala dziecku na samokontrolę oraz eliminację ewentualnych błędów, umożliwia ćwiczenie koncentracji.

Grupa wiekowa powyżej 3 lat
74.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9
Paczkomaty InPost 9
Poczta Polska 15
Kurier 19
Dostępność 5 sztuk lub więcej
Waga 0.7 kg
Zostaw telefon

Dlaczego warto?

Cienie pozwalają na trening koordynacji wzrokowo-ruchowej i uczą logicznego myślenia. Przejrzysta i prosta budowa zadania pozwala dziecku na samokontrolę oraz eliminację ewentualnych błędów, umożliwia ćwiczenie koncentracji.

Jak tego użyć?

Zadaniem dziecka jest odtworzenie wzoru z planszy (2D) lub książeczki (3D), w każdym przypadku ze wszystkich klocków. Plansze od 1 do 10 zawierają podpowiedzi, wskazują umiejscowienie kilku elementów wzoru. Dodatkowo, szablony 2D wykonane są w rozmiarze 1:1, dzięki czemu dziecko może układać elementy bezpośrednio na planszy. W późniejszym etapie dziecko może tworzyć i utrwalać własne wzory. Wzory 3D umieszczone w książeczce przedstawiają widok elementu docelowego (z przodu) oraz podpowiedzi w formie rzutów z tyłu, boku i dołu (obrazujących cienie rzucane przez całą konstrukcję).

Cechy zabawki

  • produkt ekologiczny
  • zabawka wolna od wszelkich szkodliwych substancji
  • odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia

Zestaw zawiera

  • drewniane pudełko,
  • 7 kolorowych drewnianych klocków w różnych kształtach,
  • 24 dwustronne plansze z szablonami do odwzorowywania,
  • książeczkę z 21 wzorami 3D do ułożenia i instrukcją.

Certyfikaty

Zabawka odpowiada standardom UE (znak CE) oraz wymogom bezpieczeństwa zabawek (atest EN 71 na podstawie dyrektywy 2009/48/WE).

Użytkowanie

Zabawkę należy przecierać wilgotną szmatką lub myć płynem do dezynfekcji zabawek.

Uwaga: To nie jest produkcja taśmowa. Jest to małe dzieło sztuki. Ponieważ wszystkie artykuły są wytwarzane i malowane ręcznie, charakteryzują się niepowtarzalnością i mogą się między sobą nieznacznie różnić. 

Gra „Cienie” zdecydowanie uczy myślenia logicznego i wpływa na rozwój kreatywności. Wbrew pozorom myślenie logiczne to zmora u dzieci. Pracując w przedszkolu, obserwuję na co dzień wiele trudności w tym obszarze. Zestaw ten jest świetnym treningiem umiejętności zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Przetestowałam to i wiem, że dzieci z wielką ciekawością i zainteresowaniem sięgają po tę pomoc.

Zdecydowanie polecam ten produkt z punktu widzenia nauczyciela, terapeuty i rodzica. Do tej pory nie spotkałam się z tego rodzaju materiałem edukacyjnym, który w łatwy sposób rozwija myślenie logiczne i wyobraźnię przestrzenną. Polecam z całego serca (...)

Marzena, zaczytana.com.pl

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci